Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportPiekarscy Harcerze triumfowali w Katowicach

Piekarscy Harcerze triumfowali w Katowicach

Dodano: 14.09.2018 Autor:

W terminie 7-9 września odbył się w Katowicach XXIII Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej. Udział w wydarzeniu wzięli harcerze z Piekar.

 XXIII Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej jest imprezą cykliczną, która zaczyna się i kończy w Parku Kościuszki, pod znanym wszystkim harcerzom obiektem- Wieżą Spadochronową. Tegoroczny rajd zgromadził ponad 500 uczestników ze wszystkich miast województwa śląskiego. Rywalizowali oni ze sobą na 4 trasach rajdowych, w zależności od wieku uczestników. Trasa starszoharcerska przebiegała przez południowe dzielnice Katowic oraz wspomniany wcześniej park Kościuszki. Harcerze musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością pierwszej pomocy, nawiązywaniem łączności krótkofalarskiej, logicznym myśleniem oraz znajomością historii. Ocenie podlegały również zadania przedrajdowe, które nasi harcerze wykonywali w czasie wakacji.

Piekarski patrol „Młode wilki” złożony z harcerzy 12 drużyny harcerskiej „Bastion” poradził sobie z zadaniami najlepiej i pokonał 22 inne ekipy, w tym również patrole z Katowic! Piekarscy harcerze okazali się najlepsi na swojej trasie i zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym na zbiórkach oraz dobrej pracy zespołowej, „Młode wilki” mogły cieszyć się z wygranej. Podczas niedzielnego apelu zwycięzcy odebrali pamiątkowy dyplom oraz wiele atrakcyjnych i cennych nagród. Za rok znowu zawitamy pod Wieżą Spadochronową!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z historią obrony Wieży Spadochronowej w Katowicach oraz do zainteresowania się oferta piekarskiego harcerstwa.

Więcej informacji na temat harcerstwa w Piekarach można znaleźć tutaj: Hufiec Piekary.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter