Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarscy seniorzy oraz młodzież w programie TVP3 “Dojrzalsi”

Piekarscy seniorzy oraz młodzież w programie TVP3 “Dojrzalsi”

Dodano: 16.05.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Program “Dojrzalsi” dedykowany jest wszystkim aktywnym osobom 60+, animatorom lokalnych inicjatyw, którzy promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat. Tym razem realizatorzy zdecydowali się pokazać współpracę między seniorami a środowiskiem młodzieży na przykładzie mieszkańców Piekar Śląskich. W ostatnim odcinku programu mogliśmy zobaczyć piekarskich seniorów, uczniów Zespołu Szkół nr 1, a także Młodzieżową Radę Miasta.

To właśnie 21 kwietnia w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich zorganizowany został wykład połączony z praktycznymi warsztatami pod hasłem „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Poprowadzili go Daniel Pliszka – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie oraz Krzysztof Kula – uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach – autorzy książki „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Była to świetna okazja do zaznajomienia się z możliwościami telefonów komórkowych i smartfonów, w czym osobom starszym pomagała piekarska młodzież. Pogoń za trendami i coraz to nowymi technologiami bywa trudna, dlatego seniorzy chętnie korzystali z pomocy młodych, którzy z chęcią tłumaczyli jak działają nowoczesne smartfony i jak w jeszcze lepszym stopniu można wykorzystać ich możliwości.

Całe wydarzenie zostało zarejestrowane przez dziennikarzy TVP3 oraz wyemitowane w ostatnim odcinku programu “Dojrzalsi”. Odcinek ukazał się 11 maja, lecz dla tych, którzy przegapili premierę, program z udziałem piekarzan można zobaczyć online, pod linkiem: www.katowice.tvp.pl/37114041/11052018

W wydarzeniu udział wzięli między innymi przedstawiciele piekarskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele klubów seniora działających na terenie naszego miasta oraz miejscy społecznicy. Radę Miasta reprezentował Łukasz Ściebiorowski – Koordynator do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter