Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaPiekarska biblioteka w nowej odsłonie!

Piekarska biblioteka w nowej odsłonie!

Dodano: 09.08.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Wczoraj, 8 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Centralnej po remoncie. Budynek zmienił się nie do poznania. Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie autorskie z piekarską pisarką i poetką Hanną Diktą, która opowiedziała o swojej nowej powieści “Dwie kobiety”.

Remont Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 65d możliwy był dzięki środkom przyznanym w ramach Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym etapie modernizacji biblioteki naprawione zostały schody wejściowe, pojawiło się dodatkowe wyposażenie i zupełnie nowa aranżacja wnętrza górnej kondygnacji budynku. Nowością jest także wrzutnia książek, dzięki której czytelnicy mogą zwrócić książki poza godzinami otwarcia placówki. Wyodrębnione zostały specjalne strefy: wypożyczalnia, czytelnia i strefa dla dzieci i młodzieży.

Otwarciu towarzyszyło spotkanie autorskie z piekarską pisarką i poetką Hanną Diktą, która promowała swoją najnowszą powieść “Dwie kobiety” oraz tom poezji “Cienie”. Spotkanie z autorką odbyło się w ramach projektu “Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Na wczorajsze otwarcie przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się: Prezydent Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski, radna, wieloletnia dyrektor placówki Helena Warczok, radny Maciej Czempiel oraz Czesław Wymysło. Nie zabrakło również pracowników Urzędu Miasta i biblioteki, a przede wszystkim licznie przybyłych czytelników.

Hanna Dikta
Poetka i prozaiczka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Laureatka kilkudziesięciu konkursów literackich. Autorka trzech powieści: “We troje” (2016), “To nie może być prawda” (2018) i “Dwie kobiety” (2019) oraz trzech tomów wierszy: “Stop-klatka” (2012), “Awantury nie będzie” (2018) i “Cienie” (2019). Autorka mieszka z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter