Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportPiekarska sztangistka Jolanta Wiór na IWF Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn

Piekarska sztangistka Jolanta Wiór na IWF Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn

Dodano: 05.11.2018 Autor:

Od 1 listopada w Turkmenistanie trwają Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018, które stanowią pierwszy etap wyścigu po olimpijską kwalifikację do Tokio. W bojach o jak najlepsze miejsce weźmie udział piekarska sztangistka, Jolanta Wiór.

Już jutro, 6 listopada, o godzinie 8:00 czasu polskiego Jolanta Wiór stanie w szranki rywalizacji o medal IWF Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w stolicy Turkmenistanu – Aszchabadzie. Transmisję na żywo z jej udziałem można będzie zobaczyć nie tylko w TVP Sport, ale także w internecie na specjalnie przygotowanej do tego platformie —>  Aszchabad 2018 <— .
 
Utalentowana sztangistka wystartuje w kategorii wagowej 71 kg kobiet w grupie startowej B. Występ na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów to tylko jeden z wielu jej sukcesów. Wcześniej zdobywała m.in. srebro Mistrzostw Polski w roku 2012 w Piekarach Śląskich, złoto MP juniorek do lat 20 w Zamościu, czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 20 w Limie (Peru), a w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski do lat 23. Trenerem Jolanty Wiór już od wielu lat jest Jacek Mazur.
 
Wyjazd Joli Wiór sfinansowany został ze środków Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter