Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportPiekarski kajakarz z medalem!

Piekarski kajakarz z medalem!

Dodano: 04.05.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Dawid Franielczyk – mieszkaniec Piekar Śląskich reprezentujący UKS Świerklaniec zdobył brązowy medal w ogólnopolskich zawodach kajakarskich – Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy. Teraz przygotowuje się już do Długodystansowych Mistrzostw Śląska, które już niebawem odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach.

W dniu 1 maja odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w kajakarstwie klasycznym. Przygotowania do obecnego sezonu przebiegały z dużymi problemami. Ciągłe przerwy w treningach spowodowane obostrzeniami nie wpływały dobrze na pierwsze starty w sezonie. Forma przed wyjazdem do Bydgoszczy na pierwsze w tym sezonie zawody była wielką niewiadomą. W Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy pomimo pandemii wzięło udział ponad 300 zawodników z 22 klubów.

W wydarzeniu z dobrej strony zaprezentował się piekarzanin Dawid Franielczyk – zawodnik UKS Świerklaniec, który w kategorii wiekowej młodzik 2008 zdobył brązowy medal. Biorąc pod uwagę wysoki poziom zawodów to dobry prognostyk przed Długodystansowymi Mistrzostwami Śląska, które odbędą się 8 maja 2021 roku w Czechowicach-Dziedzicach.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter