Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPiekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku na olimpiadzie

Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku na olimpiadzie

Dodano: 23.09.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

XIV Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” była największym wydarzeniem rangi międzynarodowej organizowanym w naszym kraju dla seniorów. W zawodach wystartowała także Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W tym roku uczestniczyły 53 organizacje i 687 zawodników. Z zagranicy przybyli przedstawiciele z Ukrainy, Grecji i Austrii. Zanim zawodnicy rozpoczęli rywalizację wzięli udział w radosnej defiladzie drużyn. Część drużyn zaprezentowała stroje ludowe i przyśpiewki ze swoich regionów. To dowodzi jak piękne regiony reprezentują zawodnicy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Po oficjalnym otwarciu nastąpił podniosły moment zapalenia znicza w wykonaniu wielopokoleniowej sztafety. W tym roku rywalizacja odbywała się w: biegach, pływaniu, pchnięciu kulą, łucznictwie, przełajach rowerowych, tenisie stołowym, boule i brydżu.              

Uniwersytet  Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich  reprezentowało 6 zawodników: Bernadeta Ogiołda – turniej łuczniczy, Jan Ogiołda – tenis stołowy, Stefan Boncol – biegi, Danuta Stróż – przełaje rowerowe, Leokadia Kiełkucka – pchnięcie kulą oraz Anna Kudełko – boule. Wszyscy zawodnicy UTW Piekary Śląskie wykazali się dużą wolą walki i otrzymali medale za uczestnictwo.

W klasyfikacji ogólnej UTW Piekary Śląskie zajął 15 miejsce. Po uroczystościach uczestnicy serdecznie żegnali się i wszyscy zapewniali, że zobaczą się za rok na jubileuszowej XV Olimpiadzie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter