Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarskie Centrum Medyczne na podium ważnego rankingu

Piekarskie Centrum Medyczne na podium ważnego rankingu

Dodano: 13.11.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Piekarskie Centrum Medyczne docenione przez kobiety. Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała wyniki kolejnego rankingu porodówek. Zatytułowano go „Głos matki”. Piekarskie Centrum Medyczne zajęło drugie miejsce w województwie.

Ranking “Głos matek” opracowany przez Fundację Rodzić po Ludzku, opisuje-łącznie na podstawie 4500 ankiet-placówki medyczne przyjazne przyszłym matkom. Zbiera opinie kobiet rodzących w różnych rejonach Polski. Wiele z nich doceniło Piekarskie Centrum Medyczne jako miejsce, gdzie można “rodzić po ludzku”. Jak wynika z danych zebranych w badaniach ankietowych, aż połowa z pytanych kobiet wybrałaby piekarski szpital raz jeszcze. Wysoka jest także ocena szpitalnej opieki, a  dodatkowo panie rodzące w Piekarach Śląskich podały, że personel placówki bardzo dbał o respektowanie planu porodu. Nie mniejszą rangę, jak podały ankietowane, przyłożył personel Piekarskiego Centrum Medycznego, do informowania na temat późniejszej opieki nad noworodkiem. Kobiety otrzymywały niezbędne, rzetelne informacje o stanie zdrowia noworodka, jego karmieniu oraz zabiegach wykonywanych przy dziecku. – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na naszą porodówkę. Jest to docenienie ciężkiej pracy i zaangażowania całego naszego zespołu – mówi dr n. med. Dariusz Piecha, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Piekarskim Centrum Medycznym.

“Głos matek” – jak opisują jego autorzy – jest oceną konsumencką kobiet i wynika z subiektywnych wrażeń dotyczących pobytu w placówkach medycznych. Wskazuje na poziom realizacji poszczególnych zapisów prawa oraz na jakość świadczonych usług.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter