Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarskie Centrum Medyczne otrzymało od WOŚP sprzęt do ratowania noworodków

Piekarskie Centrum Medyczne otrzymało od WOŚP sprzęt do ratowania noworodków

Dodano: 10.09.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Piekarskie Centrum Medyczne otrzymało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt niezbędny dla ratowania życia noworodków. W uroczystości przekazania brała udział Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz uczennice AZS biorące udział w zbiórkach na rzecz WOŚP.

Respirator służący do inwazyjnej wentylacji noworodków został dzisiaj oficjalnie przekazany Piekarskiemu Centrum Medycznemu. To pierwsze tego rodzaju urządzenie na Oddziale Noworodkowym piekarskiej placówki, które odegra niebagatelną rolę w niesieniu pomocy jej najmłodszym pacjentom. 

-Pragniemy, by na świat przychodziły zdrowe dzieci, jeśli jednak wydarzy się nieszczęście i pomoc będzie konieczna, jestem pewna, że każda mama może być spokojna o zdrowie swojej pociechy – mówiła Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj podczas wizyty w piekarskiej placówce medycznej.

W dzisiejszej wizycie w piekarskim szpitalu brały udział uczennice Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich i równocześnie wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Aleksandra Romanowska, Karolina Janik i Wiktoria Gieras, a towarzyszyła im Bożena Wilczek – wieloletnia szefowa sztabu WOŚP w Piekarach Śląskich i przedstawicielka AZS w Piekarach Śląskich, gdzie od lat mieści się “kwatera główna” piekarskich wolontariuszy.

-Bardzo cieszę się, że wolontariuszki mogły przyjść ze mną. To faktycznie wyjątkowy moment dla nich. Ja osobiście jestem przekonana, że wszyscy, którzy odwiedzą placówkę, mogą przekonać się, że pieniądze idą na nowoczesny sprzęt, przyczyniając się jednocześnie dla dobra mieszkańców naszego miasta – mówiła szefowa WOŚP w Piekarach Śląskich Bożena Wilczek.

O tym, jak ważne jest posiadanie tej klasy sprzętu przekonani są także przedstawiciele Piekarskiego Centrum Medycznego, którzy na co dzień opiekują się małymi pacjentami.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter