Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarskie Centrum Medyczne przekazuje ważne informacje

Piekarskie Centrum Medyczne przekazuje ważne informacje

Dodano: 19.03.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Piekarskie Centrum Medyczne w czasie koronawirusa informuje o swojej działalności, przekazuje najistotniejsze dane dotyczące działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się zarazków i prowadzi działania profilaktyczne.

Piekarski szpital od czasu, gdy pojawiły się informacje dotyczące wirusa SARS-CoV-2 prowadzi działania na rzecz profilaktyki i przekazuje dane dotyczące prowadzonej przez siebie działalności. Instruuje między innymi, jak powinno przebiegać zalecane przez medyków skuteczne mycie dłoni, które ma duży wpływ na walkę z drobnoustrojami:

Opublikowany przez Piekarskie Centrum Medyczne Środa, 4 marca 2020

 

Ponadto Piekarskie Centrum Medyczne przekazało, że od 16 marca (do odwołania) wstrzymane zostały przyjęcia w Poradniach Specjalistycznych. W komunikacie czytamy:

Lekarze specjaliści będą dostępni pod telefonem. Proszę dzwonić do Poradni Centralnej. Numery telefonów: 32 428 24 60 , 32 428 24 61, 32 284 55 20, 32 284 55 21, 32 284 50 43, 32 508 76 50, 32 508 76 51
Informujemy, że wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowane na Oddziały: Geriatryczny, Endokrynologiczny, Wewnętrzny z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym, Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, Ginekologiczny. Odwołane są zajęcia w Szkole Rodzenia

Wstrzymane zostały – w trosce o dobro rodzących się dzieci, pacjentek i personelu medycznego – porody rodzinne. Ponadto Piekarskie Centrum Medyczne poinformowało o zaleceniach Narodowego Funduszu Zdrowia:

Ważna informacja !!! Centrala NFZ, w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19,zaleca ograniczenie do…

Opublikowany przez Piekarskie Centrum Medyczne Poniedziałek, 16 marca 2020

 

Z uwagi na liczne pytania dotyczące działalności PCM, poinformowano, że wszystkie planowane badania (USG, tomografia komputerowa, mammografia oraz RTG) zostały odwołane. O ich terminach będzie się informować na bieżąco.

 

Jak rozprzestrzenia się COVID-19? Nie przez jedzenie!

W związku z koronawirusem pojawia się wiele pytań dotyczących tego, w jaki sposób się rozprzestrzenia. Nie brakuje wątpliwości, czy przenosi się na jedzeniu – otóż (wedle oficjalnego stanowiska EFSA) – Nie:

Czy koronawirus może przenosić się przez żywność?Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) opublikował…

Opublikowany przez Piekarskie Centrum Medyczne Poniedziałek, 16 marca 2020

 

Piekarskie Centrum Medyczne zachęca do aktywności

 

Wiadomo, że w czasie, gdy służby walczą z koronawirusem, nie należy przebywać w dużych skupiskach ludzkich, by nie narażać się na niebezpieczeństwo, jednak nie należy w tym czasie zapominać o aktywności fizycznej. Co proponuje fizjoterapeuta PCM?

Dzień Dobry Wszystkim 🙂 Dziś domowo i sportowo!!!. Namawiamy do ruchu, w warunkach domowych. Wystarczy dosłownie…

Opublikowany przez Piekarskie Centrum Medyczne Środa, 18 marca 2020

 

 

Właściwe odżywianie ma duże znaczenie

Przeciwdziałanie koronawirusowi składa się z wielu składników. Jednym z nich jest, co podkreślają specjaliści, zdrowe odżywianie. Jakie składniki są szczególnie istotne w czasie, gdy nasze organizmy mogą być bardziej podatne na działanie drobnoustrojów chorobotwórczych? Informacje w tym zakresie przekazuje dietetyk Piekarskiego Centrum Medycznego Magdalena Gralińska:

No i dieta na dziś rozpisana przez Magdalenę Gralińską, dietetyka z naszego szpitala. Co sądzicie? Jak się spodoba,…

Opublikowany przez Piekarskie Centrum Medyczne Środa, 18 marca 2020

 

Zachęcamy do sprawdzania wiadomości znajdujących się na stronie internetowej www.szpital.piekary.pl oraz w mediach społecznościowych PCM.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter