Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaPiekarskie Obchody Święta Wojska Polskiego

Piekarskie Obchody Święta Wojska Polskiego

Dodano: 09.08.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald wraz z 34 Śląskim Dywizjonem Rakietowym Obrony Powietrznej w Bytomiu, Stowarzyszeniem na rzecz Zabytków Fortyfikacji – Pro Fortalicjum a także Garnizonem Górnośląskim zapraszają na Obchody Święta Wojska Polskiego pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

W tym roku Obchody Święta Polskiego odbędą się 12 sierpnia (niedziela) od godziny 10:30 i trwać będą do późnych godzin popołudniowych. Dzień wcześniej czyli 11 sierpnia (sobota) zapraszamy wszystkich na Wojenne Kino Plenerowe (więcej szczegółów: TUTAJ).

W programie przewidziano uroczystą mszę świętą polową pod Kopcem Wyzwolenia, a także uroczystości oficjalne z udziałem wojskowej asysty honorowej i orkiestry. Po uroczystościach odbędzie się piknik militarny, podczas którego zaprezentowane zostaną pojazdy wojskowe, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci przewidziano liczne zabawy i konkursy, a także możliwość przejażdżki pojazdami militarnymi.

Partnerami wydarzenia są: 6. Batalion Powietrznodesantowy im. gen. Edwina Rozłubirskiego w Gliwicach, Jednostka Wojskowa AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA” w Gliwicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, a także Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa kraju “Combat Alert”.

AUTOBUSY DLA MIESZKAŃCÓW

Dla mieszkańców w tym dniu przygotowano dwa bezpłatne autobusy, które odjadą o godzinie 9:30 z ulicy Przyjaźni na Dąbrówce Wielkiej oraz Tarnogórskiej w Kozłowej Górze i przemieszczać się będą w kierunku „Kopiec Wyzwolenia”.

PARKING

Dla zmotoryzowanych przygotowany będzie parking przy ulicy Jana Pawła II. Samochód zostawić będzie można również na dolnym, nieutwardzonym parkingu pod Kopcem Wyzwolenia.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania