Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarskie szkoły średnie zapraszają

Piekarskie szkoły średnie zapraszają

Dodano: 11.05.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Niebawem zostanie ogłoszony harmonogram naboru do szkół średnich. Wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 10 lipca 2020 r. Dlatego już teraz przypominamy o ofercie naszych szkół: Akademickiego Zespołu Szkół, Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych.

Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego jest szkołą nowoczesną, innowacyjną, uczącą zarówno w sposób tradycyjny w murach szkoły  oraz poprzez wyjazdy na różnego rodzaju warsztaty i wykłady organizowane przez uczelnie, z którymi podpisane zostały umowy partnerskie. Oferuje możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych zgodnie z zainteresowaniami ucznia, dzięki czemu można skuteczniej przygotować się do egzaminu maturalnego.  Nauka odbywa się w zespołach międzyklasowych, co daje możliwość  łączenia dowolnych przedmiotów rozszerzonych.

III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Jesteś osobą pełnoletnią, ale nie mogłeś rozpocząć lub ukończyć nauki w szkole średniej? Nie wszystko stracone – piekarskie liceum dla dorosłych pozwala zdobyć wykształcenie średnie, przygotuje do matury i umożliwia podjęcie nauki na studiach lub w szkole policealnej.

Szkoła Policealna nr 2 – kierunek technik usług kosmetycznych

Skończyłeś szkołę średnią i chcesz zdobyć zawód, który stwarza szerokie możliwości zdobycia pracy, uwzględniając potrzeby lokalnego rynku pracy? Uzupełnij naukę na najwyższym poziomie.

Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich

W skład zespołu wchodzą Technikum nr 1 im. Jacka Karpińskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące. ZS nr 1 szczyci się niezawodnością, skutecznością, bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych i maturalnych. Kadra nauczycielska stawia na innowacje, współpracę, dialog i przyjazną atmosferę. Szkoła jest bogato wyposażona w sprzęt zapewniający perfekcyjną realizację podstawy programowej z każdego przedmiotu.

Rozpiętość oferty, jaką dla swych uczniów przygotował Zespół Szkół nr 1, jest naprawdę imponująca. Szkoła ta proponuje zarówno naukę w klasach licealnych (na profilu policyjnym oraz celnym), jak również możliwość technicznego kształcenia na wielu kierunkach, m.in. technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektryk czy też technik ekonomista.

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich

Szkoła Branżowa I-go stopnia

 • nauka w szkole branżowej I-go stopnia trwa 3 lata,
 • zdobywacie wiedzę i umiejętności w ramach jednej kwalifikacji w danym zawodzie,
 • zawodu uczycie się w szkole i w wybranym przez siebie zakładzie pracy,
 • za wykonaną pracę co miesiąc otrzymujecie wynagrodzenie,
 • w szkole branżowej I-go stopnia prowadzone są klasy integracyjne,
 • szkołę kończycie egzaminem zawodowym i zdobywacie tytuł czeladnika,
 • po zakończeniu szkoły możecie rozpocząć karierę zawodową lub kontynuować naukę w szkole branżowej II-go stopnia.

Szkoła Branżowa II-go stopnia

 • nauka w szkole branżowej II-go stopnia trwa 2 lata,
 • mogą do niej uczęszczać absolwenci szkoły branżowej I-go stopnia lub absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej, począwszy od rocznika 2012/2013, którzy chcą zdobyć kolejną kwalifikację w ramach zawodu, którego wcześniej się uczyli i uzyskać tytuł technika,
 • przedmioty zawodowe będą się odbywać w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych na terenie szkoły,
 • absolwent szkoły branżowej II-go stopnia będzie również mógł przystąpić do matury, a następnie kontynuować naukę na studiach wyższych.

Technikum nr 2

 • nauka w technikum trwa 5 lat,
 • w trakcie nauki zdajecie egzaminy zawodowe, tym samym zdobywając kwalifikacje w wybranym przez was zawodzie; szkołę kończycie z tytułem technika,
 • kończąc szkołę zdajecie egzamin dojrzałości co pozwoli wam kontynuować edukację na studiach wyższych,
 • w ofercie Technikum nr 2 znajdziecie zawody z branży usługowej oraz branży technicznej – klasy politechniczne.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Termin składania wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych wyznaczono od 15 czerwca 2020 roku do 10 lipca 2020 roku. Wszystkie terminy postępowania rekrutacyjnego znajdą Państwo w załączniku poniżej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter