Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarskie szkoły w konkursie “Lekcja Nieśmiecenia”

Piekarskie szkoły w konkursie “Lekcja Nieśmiecenia”

Dodano: 07.04.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 i Miejska Szkoła Podstawowa nr 11 biorą udział w konkursie “Lekcja Nieśmiecenia” organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Nagrodą dla placówki z największą liczbą głosów jest system edukacyjny do praktycznej nauki segregacji odpadów.

W plebiscycie służącym edukacji ekologicznej biorą udział Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 i Miejska Szkoła Podstawowa nr 11, a głosowanie odbywa się w internecie za pośrednictwem serwisu lekcjaniesmiecenia.pl. Głosowanie rozpoczęło się 1 kwietnia i trwa do 30 kwietnia. Chętni mogą zatem już oddawać swoje głosy na wybraną placówkę.

Konkurs pod nazwą “Lekcja Nieśmiecenia” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jego głównym celem jest edukacja w zakresie segregacji odpadów. Dziesięć nagród, którymi są systemy edukacyjne do nauki segregacji odpadów trafi do placówek z największą liczbą głosów. Każdy z zestawów nich składa się ze stacji do segregacji odpadów złożonej z 7 pojemników o pojemności 50 litrów, tablicy EKO-edukacyjnej i wiszącej zgniatarki do butelek i puszek EKOPUSZ.

Zachęcamy do oddawania głosów na piekarskie szkoły.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter