Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekary Śląskie pamiętają o Janie Pawle II

Piekary Śląskie pamiętają o Janie Pawle II

Dodano: 18.05.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W dniu 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem znajdującym się na piekarskiej Kalwarii, złożyli Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

Przedstawiciele Urzędu Miasta wzięli również udział w mszy świętej w Piekarskiej Bazylice celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Fulka, podczas której dziękowano Bogu za świadectwo życia i pontyfikat św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin. Ksiądz proboszcz wspomniał także, że Papież Polak zawsze myślami był z Piekarami Śląskimi, a w czasach gdy był biskupem, metropolitą krakowskim, a także kardynałem odbywał pielgrzymki do piekarskiego sanktuarium.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Papieżem został wybrany 16 października 1978 r. na konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. 111 kardynałów wybrało 58-letniego arcybiskupa krakowskiego 264. Biskupem Rzymu. Trwający 27 lat pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Święty Jan Paweł II odbył 250 pielgrzymek, w tym m.in. 146 we Włoszech, a osiem do Polski. Odbył także rekordową liczbę podróży zagranicznych (104): odwiedził 129 krajów na wszystkich kontynentach. Przemierzył podczas nich prawie 1,3 mln kilometrów.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter