Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarzanie w plebiscycie Dziennika Zachodniego – “Osobowość Roku 2017”

Piekarzanie w plebiscycie Dziennika Zachodniego – “Osobowość Roku 2017”

Dodano: 08.01.2018 Autor: Szymon Krawiec

Działają na rzecz swoich lokalnych społeczności, mają na koncie sukcesy, konsekwentnie realizują obrane cele. Dziennik Zachodni po raz kolejny zorganizował plebiscyt, w którym przyznane zostaną tytuły “Osobowości Roku 2017”.

Koniec roku to czas rankingów i podsumowań. Dziennik Zachodni chce nagrodzić wybitnych ludzi, którzy w minionych 12 miesiącach wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli dla swoich lokalnych społeczności. Po raz kolejny zostaną im przyznane tytuły “Osobowości Roku” w czterech kategoriach: Kultura, Działalność Społeczna i Charytatywna, Samorząd i Społeczeństwo Lokalne oraz Biznes. Mieszkańcy naszego regionu wyłonią laureatów osobno w każdym mieście i powiecie, którzy następnie zmierzą się w wielkim wojewódzkim finale.

Redakcja Dziennika Zachodniego jeszcze do 15 stycznia przyjmować będzie nominacje nowych kandydatów, którzy zdaniem czytelników oraz internautów zasługują na tytuł “Osobowości Roku 2017”. Samo głosowanie potrwa natomiast do 31 stycznia do godziny 22.00. Informacje na temat tego jak głosować oraz jak zgłosić własnego kandydata w plebiscycie, znaleźć można na stronie Dziennika Zachodniego pod adresem: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/osobowosc-roku/a/szukamy-osobowosci-roku-2017-glosowanie-rozpoczete,12777675/

W Piekarach Śląskich w poszczególnych kategoriach do tej pory nominowani zostali:

Kultura:

Łukasz Balczarek – zespół Tukej, nominowany za ciekawy projekt muzyczny, w którym połączono takie gatunki, jak funk, jazz, hip-hop ze śląską muzyką regionalną.

Helena Leśniowska – prezes Związku Górnośląskiego, koło Piekary, nominowana za krzewienie kultury śląskiej w Piekarach Śląskich.

Katarzyna Bebiołka – nauczycielka MG nr 2, prezes Fundacji “Ja też tak chcę”, nominowana za inspirowanie uczniów do społecznych akcji związanych m.in. z uświadamianiem ludzi na temat autyzmu.

Piotr Zalewski – dyrektor MDK i Ośrodka Kultury Andaluzja, nominowany za pracę na rzecz dwóch ośrodków kulturalnych, ich rozwój i organizację unikalnych w skali regionu koncertów muzycznych.

Irena Cisek – instruktorka w folkowym zespole muzycznym Piekarskie Klachule, nominowana za pokazywanie, że muzyka regionalna może być interesującym nurtem muzycznym oraz za angażowanie w interesujące projekty muzyczne łączące muzykę regionalną z funkiem i hip-hopem.

Działalność społeczna i charytatywna:

Aleksandra Feliszowska – prezes stowarzyszenia Szklany Mur, nominowana za to, że aktywnie wspiera rodziców, których dzieci chorują na autyzm. Organizuje prospołeczne akcje uczące, czym jest autyzm.

Aleksandra Zydyk – policjantka, nominowana  za organizację wakacyjnej akcji społecznej, którą wieńczy Piknik Rodzinny pod Kopcem Wyzwolenia. Aktywnie pracuje z młodzieżą.

Adam Szczepańczyk – nauczyciel, nominowany za to, że działa mocno na rzecz tak szkolnego, jak i lokalnego społeczeństwa.

Katarzyna Mielnik – lekarz pediatra, nominowana za to, że organizuje wigilię dla samotnych w Piekarach Śląskich i wspiera akcje społeczne.

Anna Bednarek – kierownik WTZ w Piekarach, nominowana za pracę na rzecz dzieci z większymi lub mniejszymi upośledzeniami. Z jej pomocą Warsztaty Terapii Zajęciowej stale się rozwijają, a coraz więcej podopiecznych staje się samodzielnych.

Maria Grzywocz – nominowana za zorganizowanie maratonu fitness dla chorego chłopca.

Karolina Madeja – nominowana za zaangażowanie w pracę na rzecz fundacji- edukacja dzieci i seniorów, bierze udział w wielu akcjach pomocy innym.

Dawid Kawałek – nominowany za zaangażowanie w pracę na rzecz fundacji – edukacja dzieci i seniorów, bierze udział w wielu akcjach pomocy innym.

Leon Wostal – honorowy członek Polskiego Związku Niewidomych, nominowany za wieloletnie wsparcie finansowe i nie tylko działalności statutowej koła PZN w Piekarach Śląskich.

Samorządność i społeczność lokalna:

Natalia Ciupińska-Szoska – radna, nominowana za aktywny udział nie tylko w życiu politycznym miasta, ale też wspieranie inicjatyw lokalnych i zorganizowanie Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd.

Maciej Czempiel – radny, nominowany za inicjatywę związaną z akcją “Babcia, Mama, Wnuk”, dzięki której udało się zebrać środki na kupno sprzętu dla szpitala miejskiego. Aktywny nie tylko w ramach działań radnego.

Tadeusz Wieczorek –  radny, prezes KS orzeł biały Brzeziny Śląskie, nominowany za organizację corocznej wigilii dla osób samotnych i bezdomnych. Inicjator powstania pomnika upamiętniającego olimpijczyków z Brzezin Śląskich.

Łukasz Ściebiorowski – radny, sędzia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, nominowany za niezłomność w oddaniu miastu i jego mieszkańcom.

Biznes:

Marek Kamiński – firma Abakus, nominowany za wspieranie finansowe i rzeczowe dzieci z Piekar Śląskich. Jego firma jest mocno związana z lokalną społecznością.

Karolina Wadowska – prezes Eko-Parku, nominowana za to, że jako prezes Parku Przemysłowo-Technologicznego EkoPark, odpowiada za rekultywację terenów poprzemysłowych. Angażuje się w przyciąganie małych i dużych inwestorów do Piekar.

Andrzej Piecuch – prezes Ekopol Górnośląski Holding SA, nominowany za pomoc poprzez Fundację (którą założył) Powiatowe Dzieci. Wspiera młodych mieszkańców na różne sposoby.

Anna Domagała – Nomax Trading Sp. z o.o., nominowana za wspieranie dzieci z Piekar. Co roku bierze udział w akcji Szlachetna Paczka.

Dawid Ślizak – firma Progresja, nominowany za coroczne wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Michael Pedersen – prezes Orła Białego SA, nominowany za wspieranie lokalnego klubu sportowego Orzeł Biały oraz lokalnych działań na rzecz mieszkańców.

Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na swoich faworytów!

Źródło: Dziennik Zachodni

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter