Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarzanki nagrodzone w konkursie Lady D.

Piekarzanki nagrodzone w konkursie Lady D.

Dodano: 10.05.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Wczoraj, 9 maja w siedzibie “Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Lady D., którego inicjatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura.

Konkurs Lady D. (Lady Disabled – Dama niepełnosprawna) im. Krystyny Bochenek od 2002 roku promuje kobiety, które mimo niepełnosprawności są szczególnie aktywne społecznie. Realizuje on zapisy Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych ONZ, wzywającej do zapewnienia kobietom z niepełnosprawnościami możliwości pełnego rozwoju, postępu i umocnienia pozycji społecznej.

W tym roku tytuł Lady D. województwa śląskiego 2019 w kategorii “Dobry Start” otrzymała Magdalena Wójcik z Bielska-Białej, w kategorii “Kultura i sztuka” – Alicja Szymczak z Pszczyny, w kategorii “Kariera Zawodowa” – Ewa Goleniewska z Jastrzębia-Zdroju oraz w kategorii “Życie społeczne” – Teresa Wilczek z Rudy Śl. Pięć pań zostało zaproszonych przez posła Marka Plurę na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Tytuły Lady D. otrzymały także wyjątkowe kobiety pochodzące z poszczególnych powiatów. Tytuł Lady D. Piekar Śląskich zdobyła Janina Rosińska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Amazonek “Feniks” działającego w naszym mieście. Z kolei wyróżnienie w konkursie otrzymała Anna Kurek – Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich. Piekarzankom podczas gali towarzyszyła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która złożyła nagrodzonym serdeczne gratulacje oraz podziękowania.

Wszystkie wyróżnione panie nominowane zostały także w plebiscycie “Osobowość roku” organizowanego przez “Dziennik Zachodni”.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter