Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaPiknik z Latawcem już po raz dwunasty!

Piknik z Latawcem już po raz dwunasty!

Dodano: 10.09.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Już po raz 12 w Piekarach Śląskich odbędzie się Piknik z Latawcem. To właśnie na tę imprezę zarówno piekarzanie, jak i mieszkańcy okolicznych miast przyjeżdżają pod Kopiec Wyzwolenia, by wspólnie bawić się i aktywnie spędzać czas wolny przy barwnych latawcach.

Kolorowe motyle, biedronki czy znane postaci z bajek… uczestnicy Pikniku z Latawcem niejednokrotnie pokazali, że ich wyobraźnia nie zna granic. W sobotę, 22 września od godz. 13:00 pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się 12 edycja pikniku organizowanego przez piekarskiej stowarzyszenie Kuklok.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć pokaz największych latawców, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach, warsztatach malowania i zdobienia latawców, a przede wszystkim przynieść własny latawiec, by wspólnie wypełnić kolorami niebo nad Kopcem Wyzwolenia.

Impreza przeznaczona jest zarówno dla zawodowców, jak i amatorów, dla najmłodszych i dorosłych pasjonatów latawców. Zachęcamy do zabrania także koców lub mat piknikowych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00. Dla uczestników wydarzenia dostępna będzie strefa gastronomiczna.

Tak bawili się mieszkańcy Piekar Śląskich podczas ubiegłorocznej edycji Pikniku: WIĘCEJ TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku!

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW

W czasie trwania pikniku na ul. Do Kopca Wyzwolenia obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy do ul. Jana Pawła II.

Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II wyłączona zostanie z ruchu i przeznaczona pod miejsca postojowe dla uczestników imprezy. Parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911).

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter