Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPiłkarze Górnika w Szkole Podstawowej nr 2

Piłkarze Górnika w Szkole Podstawowej nr 2

Dodano: 07.10.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Piłkarze zabrzańskiego Górnika – Mateusz Kulanek i Jakub Kotko, odwiedzili dzisiaj dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w naszym mieście. Wszystko to w ramach realizowanej od pewnego czasu umowy partnerskiej między Górnikiem Zabrze , a Miastem Piekary Śląskie. Na spotkaniu nie mogło, też zabraknąć klubowej maskotki czyli Jorgusia.

Podopieczni szkoły otrzymali od piłkarzy pamiątkowe plany lekcji oraz plakaty, oczywiście z autografami piłkarzy. Zadawali futbolistom pytania dotyczące ich kariery, gry w klubie, zdobytych bramek, a nawet… zarobków. Piłkarze zapewnili, że trenują na tyle ciężko, żeby w przyszłości móc osiągnąć takie rezultaty jak choćby Robert Lewandowski.

Mateusz Kulanek ma 23 lata i jest defensywnym pomocnikiem, zaś Jakub Kotko ma 19 lat i występuje na pozycji środkowego obrońcy.

Na sali gimnastycznej odbyła się też krótka gierka, w której brał udział nawet Jorguś.

Wizyta piłkarzy odbyła się na mocy podpisanego, jeszcze we wrześniu 2018 roku porozumienia partnerskiego pomiędzy Miastem Piekary Śląskie, a Klubem Sportowym Górnik Zabrze S.S.A.

Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców Górnika na mecz 11. kolejki ekstraklasy, który odbędzie się na Arena Zabrze 16 października o godz. 17.30. Rywalem zabrzan będzie zespół Wisły Kraków.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter