Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaPodsumowanie Projektu “Śląski Senior 2020 – Cyfrowa Reaktywacja”

Podsumowanie Projektu “Śląski Senior 2020 – Cyfrowa Reaktywacja”

Dodano: 02.12.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Kino Zacisze podsumowało wszystkie spotkania w ramach projektu, ze środków I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego: Śląski Senior 2020 – Cyfrowa Reaktywacja. Był on realizowany w Piekarach Śląskich. Zachęcamy do obejrzenia reportażu.

Projekt był cyklem wykładów popularyzacyjnych i specjalnych pokazów. Głównym celem działań było ukazanie uczestnikom technologii wprowadzanych w kinie na przestrzeni lat. Obecni w kinie uczestniczyli w wykładach z ekspertami oraz, na przykładzie filmu fabularnego,  poznawali zagadnienia związane ze streamingiem, rzeczywistością wirtualną (VR) czy przełamywaniem funkcji poznawczych.

Warsztaty pełniły funkcję “pomostu” dla widzów, którzy rozpoczęli przygodę z kinem i filmem na nośniku taśmowym, a obecnie mają kontakt z najnowszymi technologiami odbioru obrazu i dźwięku. Co więcej – kino pozwoliło ponownie odtworzyć minione dekady i arcydzieła za sprawą digitalizacji i cyfrowej renowacji klasyki lub prywatnych nagrań. Dla odbiorców młodszych pokoleń zakres tematyczny projektu był szansą na poszerzenie wiedzy i świadomość konsumowania „ruchomych treści”.

Projekt był realizowany ze środków I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter