Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPosiłek w szkole i w domu edycja 2022

Posiłek w szkole i w domu edycja 2022

Dodano: 22.11.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Miasto Piekary Śląskie realizuje zadania w ramach otrzymanego dofinansowania z budżetu państwa w związku z modułem 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Łącznie do Piekar trafiło ponad 120 tys zł na wyposażenie dwóch kuchni w Miejskich Szkołach Podstawowych nr 3 i 16 w Zespołach Szkolno-Przedszkolnych Nr 1 i 2.

Wsparcie otrzymały Miejska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miłośników Ziemi Piekarskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 oraz Miejska Szkoła Podstawowa nr 16 im. Wojska Polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2. Placówki zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt kuchenny, który pozwoli przygotować posiłki dla uczniów korzystających ze stołówki. Realizacja zadania powinna nastąpić do końca br.

Koszt całkowity zadania dla Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 3 wynosi 79.928,20 zł, z czego 63.924,56 zł to wartość dofinansowania, w przypadku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 16 wartość inwestycji to 80.000,00 zł, z czego 64.000,00 zł to kwota dofinansowania.

Program „Posiłek w szkole i w domu” skierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe z przeznaczeniem na zakup usług i wyposażenia, celem zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter