Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaPoszukaj swoich przodków…w Miejskiej Bibliotece Publicznej!

Poszukaj swoich przodków…w Miejskiej Bibliotece Publicznej!

Dodano: 19.02.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Genealogia jest fascynująca. Pozwala na odtworzenie historii rodów i odnaleźć przodków. Jak korzystać z jej dobrodziejstw? Można przekonać się o tym, odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Kalwaryjskiej 62D.

Stowarzyszenie WRAZIDLOK zaprasza 20 lutego o godzinie 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich na spotkanie z Kamilem Kartasińskim, który opowie o tym, w jaki sposób można odnaleźć dokumenty opisujące przebieg służby wojskowej przodków i krewnych.

Na spotkaniu będzie mowa m.in. o archiwaliach zawierających informacje o Polskiej Organizacji Wojskowej Górnego Śląska walczącej w trzech powstaniach śląskich, Armii Krajowej i Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, a także Wehrmachcie, do którego w latach II Wojny Światowej powołanych zostało wielu Ślązaków. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane dokumenty, które można otrzymać z różnych instytucji oraz w jaki sposób zacząć takie poszukiwania.

Kamil Kartasiński – historyk, doktorant Uniwersytetu Śląskiego, recenzent i publicysta na portalu Histmag.org. Autor książki „Odszukaj dziadka w…” (2019) oraz „Chłopak z Wehrmachtu. Żołnierz Andersa” (2018). Autor artykułów naukowych, współautor wystaw historycznych, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych projektów badawczych oraz grantów.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter