Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPoznaj ofertę ZSTZ w Piekarach Śląskich!

Poznaj ofertę ZSTZ w Piekarach Śląskich!

Dodano: 16.05.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Zachęcamy do odwiedzenia Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 22 maja. Spotkanie to będzie okazją zarówno dla rodziców, gimnazjalistów, jak i ósmoklasistów do zapoznania się z bogatą ofertą placówki.

W ostatnich latach dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej oraz nakładom z budżetu miasta placówka przeszła nie lada metamorfozę. Nowy, świeżo wyremontowany budynek, nowoczesne wyposażenie i szeroka oferta edukacyjna. Szkoła ta może pochwalić się profesjonalnymi pracowniami gastronomicznymi, pracownią fryzjerską, mechaniczną i handlową. Klasopracownie do nauki przedmiotów zawodowych oraz ogólnokształcących zostały wyposażone w sprzęty multimedialne oraz specjalistyczną aparaturę, z których na co dzień korzystają nowoczesne zakłady pracy.

To jedna z nielicznych szkół, w której uczniowie mogą kształcić się i zarabiać pieniądze jednocześnie. Współpracując z lokalnymi przedsiębiorcami, daje ona również gwarancję zatrudnienia po zakończeniu nauki. Placówka oferuje szereg kierunków kształcenia, m.in.: cukiernik, mechanik, fryzjer, kucharz czy ślusarz.

Wszystkich serdecznie zapraszamy również na Dzień Otwarty Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych, który odbędzie się już 22 maja od godz. 8.30 do 15.00. Organizatorzy przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji. Oprócz zwiedzania szkoły młodzież będzie mogła dowiedzieć się więcej o kierunkach kształcenia, wziąć udział w warsztatach umiejętności zawodowych (kulinarnych, fryzjerskich czy mechanicznych), zrobić pamiątkowe zdjęcie czy poznać oferty pracodawców współpracujących z placówką.

Ofertę placówki można znaleźć pod adresem: www.zstz.piekary.pl.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter