Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaPromocja książki “Żołnierz cesarza”

Promocja książki “Żołnierz cesarza”

Dodano: 24.08.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Na mapie literackiej Piekar Śląskich pojawił się nowy autor związany z naszym miastem. Miłośnicy literatury będą mieć okazję poznać go podczas spotkania organizowanego 26 sierpnia o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, kiedy promowana będzie debiutancka książka Sebastiana Konowoła pt. “Żołnierz cesarza” – powieść historyczna osadzona w starożytnym Rzymie w okresie panowania cesarza Septymiusza Sewera i jego następców – synów: Karakalli i Gety. Na spotkaniu będzie można kupić książkę autora z autografem.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Żywulski – kierownik Biblioteki Centralnej i opiekun Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich, pomysłodawca idei “Piekary Literackie” promującej piekarską literaturę piękną i jej autorów.

Z opisu wydawcy:

Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor?

Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Uczęszczał na studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale ich nie ukończył. Od lat interesuje się historią, zwłaszcza starożytnego Rzymu. Podróżował po świecie w poszukiwaniu pozostałości po rzymskiej kulturze. Odwiedził takie kraje jak Włochy, Turcja, Tunezja i wiele innych. W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. “Żołnierz cesarza”, mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter