Kalendarz wydarzeń
Urząd Miastapromocja miastaHonorowi obywateledr Bogdan Koczy

dr Bogdan Koczy

Dodano: 25.04.2017 Autor: Redaktor

10 listopada 2010 r. w sali widowiskowej MDK tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie odebrał dr n. med. Bogdan Koczy – wybitny lekarz, chirurg, traumatolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.
 
Na uroczyste wręczenie insygniów Honorowego Obywatelstwa przybyło wielu znamienitych gości: oprócz przedstawicieli władz miasta – prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta i radnych – w piekarskim MDK pojawiła się spora grupa współpracowników, znajomych i przyjaciół Bogdana Koczego.
Gości przywitał prezydent Stanisław Korfanty. Prezydent wygłosił też laudację, w której przypomniał życiorys Honorowego Obywatela, jego karierę naukową i zawodową. Wspomniał także o licznych zasługach dr. Bogdana Koczego dla naszego miasta: – Piekary Śląskie są sławne nie tylko w Europie, ale i na świecie również dzięki pracy doktora Koczego i jego współpracowników – mówił prezydent Korfanty. Później nastąpiło wręczenie Wyróżnionemu insygniów Honorowego Obywatelstwa. Prezydent Stanisław Korfanty i przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Seweryn przekazali dr. Bogdanowi Koczemu unikatową płaskorzeźbę, przedstawiającą herb miasta w ozdobnej ramie oraz wykonany z mosiądzu odlew z pamiątkowym wpisem, upamiętniającym nadanie Honorowego Obywatelstwa. Dyrektor „urazówki” otrzymał również wygrawerowaną na mosiężnej tablicy treść uchwały Rady Miasta w Piekarach Śląskich.
Później głos zabrał już główny bohater środowego wieczoru. Nowy Honorowy Obywatel Piekar Śląskich przede wszystkim dziękował za to wielkie wyróżnienie i przypomniał, że dzisiejsza pozycja szpitala to zasługa także jego współpracowników: kolegów lekarzy, ordynatorów i wszystkich pracowników „urazówki”. Dr Koczy wspominał także początki swojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu chirurgii Urazowej. A trzeba wiedzieć, że jest z nim związany już od 35 lat. Najpierw był asystentem dr. Janusza Daaba, który w 1974 roku popatrzył na Koczego i powiedział „Czekom na ciebie, synek”. Rok później młody lekarz był już asystentem pierwszego dyrektora „urazówki”. Taki był początek błyskotliwej kariery dr. Koczego, który był najmłodszym (miał 32 lata) ordynatorem szpitala, a w 1998 roku został jego dyrektorem. – W „urazówce” lekarze zajmują się najnowocześniejszym technologiami medycznymi, przyjeżdżają się do nas uczyć nasi koledzy z innych krajów – mówił na zakończenie swojego wystąpienia Bogdan Koczy.
Potem był już czas na gratulacje i życzenia. Okolicznościowe listy przysłali abp Damian Zimon oraz senator Zbigniew Meres. Prezydent Stanisław Korfanty wspomniał też o specjalnym liście prof. Jerzego Buzka. Gratulacje i życzenia składali poseł. Jerzy Polaczek, prof. Jerzy Widuchowski, radny Dariusz Iskanin, naczelnik Urzędu Skarbowego Marek Michałowski i Tadeusz Kupiec. Wieczór zakończył się koncertem zespołu Camarata Impuls.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter