Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPrzebudowa Powstańców Warszawskich dobiega końca

Przebudowa Powstańców Warszawskich dobiega końca

Dodano: 05.08.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Kontynuowana jest przebudowa ul. Powstańców Warszawskich, która połączy ul. Bytomską i Wyszyńskiego. W najbliższych miesiącach zostanie oddany dodatkowy “bypass” ułatwiający komunikację. Wykonanie drogi otwiera też nowe tereny inwestycyjne oraz będzie dojazdem do projektowanego basenu.

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK sp. z o.o., na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomska) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r.

Drugi etap połączenia drogowego pozwoli na skomunikowanie terenów gminnych przeznaczonych pod inwestycje. Droga posłuży również jako “bypass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

Zadanie pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, wykonawcą jest ZRB Tyskie Drogi Sp. z.o.o.

Inwestycja znajduje się w zaawansowanej fazie budowy – położono już niemal na całym odcinku drogi krawężniki i chodnik wraz z podbudową. W dalszym etapie prac zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa, oznakowanie pionowe i poziome drogi, oraz zostanie dokończona rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego. Termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2022 r.

Przeprowadzane roboty umożliwiają pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Pozwala to również na dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Droga jest wykonywana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

Tekst: Mateusz Wójcik

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter