Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPrzekazanie samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych

Przekazanie samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 07.12.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Dzięki środkom finansowym Miasta Piekary Śląskie oraz dotacji pozyskanej z PFRON zakupiony został nowy 9-osobowy bus do przewozu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich. Uroczyste przekazanie pojazdu, w którym uczestniczyła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Dyrektor piekarskiego DPS Barbara Jambor, odbyło się w środę, 5 grudnia.

Nowy samochód wyposażony jest we wszelkie udogodnienia poprawiające jakość podróżowania osobom niepełnosprawnym. Posiada on rampę umożliwiającą komfortowy wjazd i zjazd osobom niepełnosprawnym ruchowo, wysuwany stopień, wygodne fotele oraz klimatyzację, która – zwłaszcza latem – przyczynia się do poprawy komfortu podróży. Dodatkowo, poprzez prosty demontaż foteli i obecność szyn mocujących, ułatwiony został transport osób na wózkach inwalidzkich. Biorąc pod uwagę, iż obecnie wśród 130 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej 19 z nich wymaga stałego lub okresowego wspomagania takim wózkiem, fakt zakupu specjalnie przystosowanego samochodu jest w pełni uzasadniony.

Pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych stanowi ogromne udogodnienie i pozwala skorzystać z ofert programu rehabilitacji społecznej i kontaktu z lekarzem specjalistą. To duże ułatwienie dla osób przewlekle chorych, które będą mogły teraz korzystać z dowozu do szpitali i przychodni na specjalistyczne badania oraz terapie. Dzięki prowadzonej rehabilitacji społecznej, podopieczni DPS-u będą mogli wziąć udział m.in. w wycieczkach, spotkaniach i imprezach kulturalnych, na które dotychczas nie mogli się dostać.

Do tej pory placówka korzystała z 13-letniego pojazdu, który nie posiadał tak wielu udogodnień. Dzięki nowemu środkowi, transport podopiecznych Domu Pomocy Społecznej będzie znacznie łatwiejszy i bardziej komfortowy.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter