Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPrzetarg na wyposażenie szpitala rozstrzygnięty!

Przetarg na wyposażenie szpitala rozstrzygnięty!

Dodano: 28.07.2017 Autor: acuda

Ponad 20 kardiomonitorów, aparaty do znieczuleń, defibrylatory i inkubatory oraz kilkaset innych elementów wyposażenia szpitala już wkrótce trafi do Piekarskiego Centrum Medycznego.

– Krajowa Izba odwoławcza uznała przetarg na sprzęt za ważny. Dlatego będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą – informuje Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Wartość całości kontraktu to blisko 30 mln złotych, a pieniądze na jego realizację w całości zapewnia gmina Piekary Śląskie. Zakupiony za tę kwotę sprzęt sprawi, że piekarski szpital miejski będzie jedną z najlepiej wyposażonych, wielospecjalistycznych placówek medycznych w województwie śląskim.

–  Dzięki tej decyzji KIO oraz podpisaniu umowy  z wykonawcą mieszkańcy Piekar Śląskich jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z bardzo nowoczesnej, przyjaznej pacjentom placówki, która będzie mogła się równać jakością opieki z najlepszymi ośrodkami w kraju –  podkreśla Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Budynek nowego szpitala jest już gotowy i czeka tylko na urządzenia medyczne. Wykaz sprzętu, który przyjedzie do Piekar Śląskich liczy aż 450 pozycji, które pozwolą na wyposażenie wszystkich oddziałów lecznicy. Na parterze znajdzie się izba przyjęć z pracowniami diagnostyki endoskopowej i obrazowej. Pierwsze piętro zajmie oddział endokrynologiczny i geriatryczny. Na kolejnych kondygnacjach zlokalizowane zostaną oddziały wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym, ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Będzie także oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej oraz blok operacyjny.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter