Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaPrzeżyjmy to jeszcze raz… Relacja z tegorocznych Dni Miasta

Przeżyjmy to jeszcze raz… Relacja z tegorocznych Dni Miasta

Dodano: 16.07.2019 Autor: Martyna Grieger

Dni Piekar Śląskich 2019 już za nami! Moc wrażeń, świetna zabawa, niesamowite koncerty! Tak w skrócie możemy podsumować miniony weekend!

Jak co roku, piekarzanie nie zawiedli i tłumnie przybyli na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by wspólnie, przez trzy dni, bawić się i świętować. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie! Piątek był dniem szczególnym dla fanów muzyki hip-hopowej oraz brzmień reggae. To właśnie wtedy, w ramach Dni  Miasta, odbył się Rap Time Festiwal, podczas którego na scenie zaprezentowali się: Domin Beatbox, Wyimaginowani, Silesian Bulls, Anathemia, WS CRU oraz Trill Hype. Tego wieczoru nie zabrakło także idoli młodego pokolenia – Kartky’ego oraz Smolasty’ego, który wystąpił podczas swego koncertu wraz z Miyo. Uczestnicy wydarzenia z niecierpliwością wyczekiwali także ostatniej gwiazdy wieczoru Mesajaha. Jego występ wprawił zebranych w fantastyczny nastrój i zagwarantował im niezapomniane wrażenia.

Kolejny dzień wspólnego świętowania – sobota – upłynął w rytmach muzyki rozrywkowej. Początkowo przed piekarską publicznością wystąpili zwycięzcy konkursów organizowanych przez Młodzieżowe Domu Kultury oraz laureat festiwalu SPI nie ŚPI. Tuż po nich na scenie zaprezentował się śląski zespół Tukej, którego funkowo-rockowe brzmienia przypadły do gustu naszej publiczności. Największych emocji tego dnia dostarczyły jednak gwiazdy wieczoru – Monika Lewczuk oraz grupa After Party. Ich koncerty zgromadziły na płycie MOSiR-u niezwykle liczne grono słuchaczy. Nie był to koniec sobotnich atrakcji, ostatecznym finałem tego dnia była bowiem dyskoteka, podczas której za konsolą stanął DJ Adam Gruca. Wszyscy świetnie się bawili. Gdy jedni szaleli pod sceną, inni korzystali z atrakcji wesołego miasteczka oraz specjalnej strefy przygotowanej dla najmłodszych.

Niedzielny program obchodów Dni Miasta również okazał się strzałem w dziesiątkę. Rozpoczął go, tradycyjnie już, Festiwal Integracyjny “Skrzydła”, podczas którego mogliśmy usłyszeć utwory muzyczne w wykonaniu osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tuż po ich występach na scenie pojawili się Dawid Janiak oraz grupa Blue Party, zachęcając publiczność do wspólnej zabawy przy śląskich szlagierach. Po występach muzycznych nadszedł czas na pokaz kabaretowy Cezarego Pazury. Dzięki swym umiejętnościom satyrycznym, aktor zdołał wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców naszego miasta. Ostatni wieczór należał do zespołu Akurat oraz Andrzeja Piasecznego. Artyści zaśpiewali swoje najbardziej znane i lubiane utwory.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Miasta był pokaz lightshow – połączenie żonglerki, tańca, manipulacji rekwizytami i akrobatyki z użyciem świecących w ciemności elementów. Okazał się on fantastycznym i niezwykle imponującym widowiskiem!

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten weekend z nami! Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok!

FOTORELACJA – PIĄTEK
FOTORELACJA – SOBOTA
FOTORELACJA – NIEDZIELA

Emocje rosną… Na naszej scenie pojawił się Smolasty! 🤩😁

Opublikowany przez Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page Piątek, 12 lipca 2019

Gwiazda dzisiejszego wieczoru – Zespół After Party! 🤩😊

Opublikowany przez Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page Sobota, 13 lipca 2019

Opublikowany przez Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page Niedziela, 14 lipca 2019

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter