Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPuchar Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking 2022

Puchar Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking 2022

Dodano: 07.05.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Dla prawdziwych miłośników sportu ograniczenia nie istnieją. Potwierdziły to dzisiejsze zawody „Pucharu Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking”, które odbyły się w Parku w Świerklańcu. Puchary i nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli Sława Umińska – Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która objęła również honorowym patronatem to wydarzenie oraz Marek Cyl – Wójt Gminy Świerklaniec.

Ogólnopolskie zawody odbyły się w Parku w Świerklańcu, a głównymi organizatorami byli Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS z Warszawy oraz piekarski Klub Sportowo-Turystyczny Niewidomych i Słabowidzących “KoMar”. Koordynatorem zawodów była Elżbieta Koryciorz – Prezes Klubu “KoMar”, a sędzią głównym Pucharu Katarzyna Malinowska.

Zawody przeprowadzone zostały na dystansie 5 km i wzięło w nich udział około 60 osób – 43 zawodników oraz osoby towarzyszące – przewodnicy osób niedowidzących i niewidomych. Zawodnicy przyjechali z różnych stron Polski, między innymi z: Olsztyna, Warszawy, Częstochowy, Włocławka, Bielska – Białej, Kłodzka, a nawet z Gdańska czy Słupska.

Celem zawodów jest krzewienie sportu i kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku, zachęcenie do ruchu i aktywności, popieranie sportowego współzawodnictwa oraz propagowanie dyscypliny nordic walking jako sportu dostępnego dla wszystkich, również niewidomych i słabowidzących.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a organizatorom i sędziom dziękujemy za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter