Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportRelacja z Dni Otwartych piekarskiego MOSiR-u

Relacja z Dni Otwartych piekarskiego MOSiR-u

Dodano: 30.04.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Dwa dni aktywnego wypoczynku, podczas których każdy mógł znaleźć coś dla siebie – bezpłatne treningi, turnieje, pokazy, zabawy czy konkursy. Tak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował Dni Otwarte, które odbyły się 28 i 29 kwietnia na terenie piekarskiego MOSiR-u.

W ramach Dni Otwartych MOSiR przygotował szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W sobotę odbyły się pokazowe treningi tenisa ziemnego, a tajniki gry w piłkę ręczną pokazali adepci Akademii Handball 4Kids działającej przy MKS Olimpia „Medex” Piekary Śląskie. W sobotnie popołudnie zwiedzający mogli zobaczyć również pokazy taneczne w wykonaniu zespołu Morfeo. Wszystkie dzieci mogły wziąc udział w turnieju szachowym lub spróbować swoich sił podczas rywalizacji w parku linowym, gdzie najlepsza okazała się Julia Zdobych. Na boisku o sztucznej nawierzchni APN Olimpia Piekary Śląskie przeprowadziła turniej dla dzieci roczników 2008-2009, a tuż po godz. 15:00 rozpoczął się turniej piłki nożnej dla młodzieży, w którym najlepsza okazała się drużyna FC Spoceni Inaczej. W tym czasie grupa Thorium 90 z Radzionkowa przeprowadziła trening CrossFit na placu do kalisteniki.

Niedziela była kolejnym dniem atrakcji, który rozpoczął się od oficjalnego otwarcia nowych obiektów. Prezydent Miasta Piekary Ślaskie Sława Umińska-Duraj wraz z grupą dzieci przecięła symboliczną wstęgę i oddała obiekty na piekarskim MOSiR-ze do dyspozycji mieszkańców. Następnie na jednym z boisk odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2010 i młodszych. W tym samym czasie zwiedzający mogli zobaczyć pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira w wykonaniu piekarskiej grupy Arue Capoeira. Następnie seniorki z Uniwersytetu III Wieku udowodniły, że pasja nie zna granic wiekowych i zaprezentowały swój układ taneczny. W niedzielne popołudnie odwiedzający mogli zobaczyć także turniej tenisa ziemnego oraz streetballa. Podczas Dni Otwartych do dyspozycji wszystkich użytkowników zostało oddane również rolkowisko.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy piekarskiego WOPR, którzy pokazywali wszystkim uczestnikom jak udzielać pierwszej pomocy. Wśród dzieci krążyła maskotka piekarskiego MOSiR-u, która rozdawała wszystkim słodkie upominki. Podczas dni otwartych dzieci mogły skorzystać z dodatkowej atrakcji jaką było malowanie twarzy.

Już teraz serdecznie zapraszamy do korzystania z obiektów znajdujących się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter