Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaRelacja z XI Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Relacja z XI Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dodano: 12.06.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich zorganizował piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza ta była kontynuacją kampanii społecznej „Zostań rodziną zastępczą”, w której udział wzięła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego świętowany był w Piekarach Śląskich 9 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wydarzenie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, jak również do tego, by dowiedzieć się więcej na temat rodzicielstwa zastępczego.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od wielu lat poszukuje osób, które stworzą zastępczy dom dla potrzebujących dzieci. Rodzinna piecza zastępcza jest okresową formą zapewnienia opieki dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Dzieci pod rodzinną pieczą zastępczą wymagają codziennej uwagi i opieki, pomocy w nadrabianiu zaległości szkolnych i nauki codziennych czynności.

Uczestnicy pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego mogli nie tylko miło spędzić czas, ale również skorzystać z darmowych warsztatów jogi oraz tworzenia biżuterii, a także zobaczyć pokaz baletu, Taekwon-do, Tai Chi oraz Karate. Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych w postaci różnorodnych gier i zabaw oraz dmuchanego zamku i trampolin.

W pikniku uczestniczyła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Maciej Gazda, a także radni Rady Miasta: Łukasz Ściebiorowski i Czesław Wymysło.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter