Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoRemont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Remont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Dodano: 22.09.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

W ostatnim czasie została wyremontowana Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich, która mieści się w budynku przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 na Osiedlu Powstańców. Nie jest to tylko zmiana wyglądu, ale także ulepszenie w zakresie komfortu i dostępności dla pacjentów. Prace trwały około miesiąca i pochłonęły 42.903 zł.

W wyniku przekształcenia placówki specjaliści będą mogli pomóc jednocześnie większej grupie potrzebujących. Nowe pomieszczenia są nowocześniejsze, większe i lepiej przystosowane do wymagań współczesnego świata. Z pewnością posłuży to poprawie jakości usług poradni.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty od 13 września 2023 r. prowadzi orzecznictwo dla dzieci i młodzieży niesłyszących, słabosłyszących, z autyzmem, w tym Zespołem Aspergera z rejonu działania poradni tj. dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piekar Śląskich oraz dzieci mieszkających w naszym mieście, a nie uczęszczających do placówek oświatowych.

Wcześniej dzieci słabosłyszące i niesłyszące były odsyłane do odpowiedniej placówki w Katowicach, teraz pełną diagnostykę słuchu można wykonać w naszym mieście.

W celu uzyskania lub aktualizacji orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na zaburzenia słuchu, autyzm i Zespół Aspergera prosimy zgłaszać się do poradni mającej swoją siedzibę przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 108 – formularz zgłoszenia również na stronie www.poradnia.piekary.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter