Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoRemonty cząstkowe dróg

Remonty cząstkowe dróg

Dodano: 23.03.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W tym roku na terenie miasta wykonano remonty cząstkowe dróg oraz ulic poprzez uzupełnienie ubytków miejscowych jezdni asfaltowych i naprawę nawierzchni szutrowych.

Ulice, które były naprawiane to: Sadowskiego, Kluczborska, Radzionkowska, Bytomska, Pod Lipami, Józefska, Słonecznikowa, Wyzwolenia, Nankera, Didura, oś. Andaluzja, Tarnogórska, Jesienna, Stawowa, Kościelna, Ustronna, Gajowa, Cicha, Grunwaldzka oraz Poprzeczna.

Zwłaszcza po okresie zimowym, kiedy następują spore wahania temperatur, stan dróg znacznie się pogarsza. Dlatego miejskie służby przystąpiły do działania.

Jeśli pogoda sprzyja, dziury naprawiane są tradycyjną metodą – po oczyszczeniu dziury i wycięciu wokół niej asfaltu gorącą masą bitumiczną zalewa się ubytek i wyrównuje go. Natomiast gdy pogoda nie sprzyja (występuje mróz lub intensywne opady), dziury zabezpiecza się „na zimno”. Ubytki wypełnia się gotową mieszanką (granulatem asfaltowym) i wyrównuje. To zdecydowanie szybsza, ale też mniej trwała metoda. Służy tylko do czasowego zabezpieczenia nawierzchni. Po pewnym czasie drogowcy muszą wrócić w to samo miejsce i naprawić uszkodzenie metodą „na gorąco”.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter