Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoRocznica urodzin ś.p. ks. Bronisława Gawrona

Rocznica urodzin ś.p. ks. Bronisława Gawrona

Dodano: 20.05.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Ksiądz Bronisław Gawron w czasie swojego życia uczynił wiele dobra dla mieszkańców Piekar Śląskich. Wspominamy go w dniu urodzin.

Duchowny o wielkim sercu, otwarty na ludzi i potrzeby wszystkich wokół na stałe zapisał się w pamięci mieszkańców Piekar Śląskich. Bronisław Gawron (20.05.1938-8.06.2019) wspierał pacjentów piekarskich placówek medycznych, pełniąc funkcję kapelana w piekarskim Szpitalu Miejskim oraz Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba. W czasie swojej posługi kapłańskiej związany był z Parafią Trójcy Przenajświętszej w Szarleju oraz z Parafią Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu. Będąc wyczulonym na potrzeby tych, którzy zagubili się w swoim życiu, stał się współzałożycielem Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta “Piątka”. W 2015 roku, uchwałą Rady Miasta Piekary Śląskie, został odznaczony tytułem “Zasłużony dla Miasta Piekary Śląskie”.

O wielkim wpływie, który ksiądz Bronisław Gawon miał na życie piekarzan, świadczy fakt jego ciągłej obecności na wydarzeniach organizowanych na terenie miasta. Z jego udziałem odbyło się między innymi Spotkanie Opłatkowe Warsztatów Terapii Zajęciowej z 2018 roku. Już po śmierci nieodżałowanego duchownego jego imieniem nazwano II Piekarski Bieg Trzeźwości, co oficjalnie ogłoszone zostało podczas obchodów 28. rocznicy działalności “Klubu Abstynenta Piątka”.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter