Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoRozlicz się w Piekarach Śląskich

Rozlicz się w Piekarach Śląskich

Dodano: 18.03.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

W związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa wiele osób przebywa w domach. Tymczasem do 30 kwietnia konieczne jest rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Można dokonać tego, nie wychodząc na zewnątrz, z pomocą dedykowanej strony internetowej przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Przypominamy, że spełniając ten obowiązek, można przyczynić się do rozwoju miasta. Nie trzeba być, co ważne, zameldowanym na terenie Piekar Śląskich.

Choć wielu z nas każdego dnia podejmuje działania związane z działaniami przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa, musimy pamiętać, że zbliża się czas corocznego składania deklaracji PIT w urzędach skarbowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy rozliczyć je w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia danego roku. Miejsce zamieszkania nie oznacza miejsca zameldowania, ale „centrum interesów życiowych” (osobistych i gospodarczych). Pamiętajmy, że rozliczenie się w danej gminie powoduje, że przysługuje jej należna część podatku dochodowego osoby składającej PIT. Jeżeli są Państwo mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczali się Państwo w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) mogą Państwo to zmienić i poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich dołożyć cegiełkę do naszych wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi miejscowości, w tym również Państwa bezpośredniego otoczenia. Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby podatki zostały w mieście.

Co udało się nam się do tej pory zrealizować dla naszych mieszkańców, m.in. dzięki pieniądzom przekazanym przez nich w postaci podatku dochodowego?

  • Szpital Miejski wraz z jego doposażaniem, kąpielisko na terenie MOSiR, otwarcie filii Żłobka Miejskiego przy ul. Bytomskiej 87a, utworzenie Centrum Usług Społecznych,
  • budowa węzła przesiadkowego wraz ze ścieżkami rowerowymi, park przy ul. Wyspiańskiego, tereny zielone Osiedla Wieczorka, siłownia pod chmurką w Brzezinach,
  • plac zabaw przy przedszkolu nr 15, boiska sportowe przy szkołach podstawowych nr 1 i 15,
  • termomodernizacje przedszkoli nr 5, 7 i 13, termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2,
  • łącznik drogowy ul. Podmiejskiej z Szybową w Radzionkowie, skrzyżowanie na ul. Podmiejskiej, łącznik drogowy ul. Bytomskiej z Powstańców Warszawskich, drogi i wjazdy ulic: Grzybowej, Orzeszkowej, Jagodowej, Różanej, Maciejków, Bratków, Liliowej, parking przy cmentarzu w Kozłowej Górze,
  • chodniki przy ul. Roździeńskiego i Skłodowskiej-Curie i Piotra Skargi, oświetlenie na Brynickiej , pas pieszo-rowerowy z oświetleniem przy kalwaryjskim cmentarzu pomiędzy ul. Popiełuszki i Ziętka.

Jakie mamy plany na najbliższy czas?

Wszelkie inwestycje służące naszym dzieciom, czyli termomodernizacje szkół i przedszkoli, boiska szkolne i place zabaw, rewitalizacja parku w Kozłowej Górze.

Pamiętaj!

Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby Wasze podatki zostały w naszym mieście i pomogły w realizacji planów inwestycyjnych służących naszemu miastu i Państwa najbliższej okolicy, w której Państwo mieszkają. Szczegóły na plakacie zamieszczonym poniżej:

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter