Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoRozstrzygnięcie konkursu “HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”

Rozstrzygnięcie konkursu “HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”

Dodano: 06.12.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

W minioną środę, 5 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się konkurs pn. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”. Jego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

Światowy Dzień AIDS to coroczne święto obchodzone 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu na całym świecie, a także w Polsce organizowane są konferencje, happeningi i wykłady, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem walki z chorobą oraz poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem HIV.

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, 5 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się test pn. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”. Miał on za zadanie sprawdzić wiedzę uczniów dotyczącą wirusa HIV oraz AIDS. Organizatorem wydarzenia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, zaś honorowy patronat nad konkursem sprawowała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych wytypowanych zostało 10 uczniów klasy III technikum, którzy rozwiązali przygotowany test. Rywalizacja była bardzo zacięta, dlatego jury, aby wyłonić zwycięzcę, przeprowadziło dogrywkę. Najwięcej punktów zdobyła Magdalena Wieczorek. Drugie miejsce należało do Klaudii Flak, z kolei na trzecim uplasowała się Aneta Nowak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter