Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSacrum Film 2022

Sacrum Film 2022

Dodano: 15.11.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Kino „Zacisze” informuje, że w dniach od 18 listopada do 20 listopada br. odbędzie się kolejny przegląd filmów o tematyce chrześcijańskiej i religijnej pn. „Sacrum Film 2022”. W ramach wydarzenia wyświetlone zostaną trzy filmy: „Samson”, „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Medjugorje”.

Zaprezentowanym podczas przeglądu filmom towarzyszyć będą prelekcje, które wygłoszą zaproszeni na wydarzenia goście specjalni. W ich wystąpieniach nie zabraknie tematów o współczesnych wyzwaniach kapłaństwa, duchowych potrzebach człowieka, a także roli i znaczeniu mistycznych doświadczeń. „Sacrum Film 2022” to wydarzenie kulturalno–religijne, które jest okazją do refleksji na temat naszej wiary i religii oraz szansą na pogłębienie wiary. Na każdy seans, oprócz filmu „Medjugorje”, wstęp jest bezpłatny.

Program przeglądu „Sacrum Film 2022”:

 • 18.11.2022 (piątek)
  17.00 „Po co nam dzisiaj Stary Testament…?” – odczyt Łukasza Tury
  18.00 film „SAMSON” (2018) [USA / RPA] – r. B. MacDonald [110 min.]. Epicka opowieść o biblijnym superbohaterze z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli.
 • 19.11.2022 (sobota)
  17.00 „Od Bezsensu do Sensu… NAWRÓCENIE” – odczyt ks. dr. Arkadiusza Wuwera (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
  17.30 Chór polonijny Wisła z Zagrzebia (Chorwacja) – Grupa powstała w 2003 roku przy Polskim Towarzystwie Kulturalnym “Mikołaj Kopernik” w Zagrzebiu. Wykonuje polskie piosenki ludowe, głównie z repertuaru zespołu “Mazowsze”. Z okazji polskich świąt wykonuje polskie pieśni kościelne. Zespół nagrał dwie płyty CD: w 2014 płytę z kolędami, a w 2015 płytę z polskim folklorem. Grupa liczy 14 osób, występuje w oryginalnych polskich strojach ludowych pod kierownictwem muzycznym Jana Naglica. Występuje m.in. na przeglądach dziedzictwa kulturalnego mniejszości narodowych w Zagrzebiu, na przeglądach i festiwalach w Polsce, Austrii, Francji, na Węgrzech, w Macedonii i Wojwodinie.
  18.00 film „TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI” (2017) [Polska] – r. M. Pilis, D. Walusiak [110 min.]. Dokument stara się odpowiedzieć na pytanie jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa.
 • 20.11.2022 (niedziela)
  17.00 „BÓG – SPRAWCA WSZYSTKIEGO…? Suwerenny Sędzia vs. Dobry Ojciec” – odczyt Romana Chmielewskiego (Fundacja „PROJEKT RAZEM”) 
  18.00 film „MEDJUGORJE” (2021) [Hiszpania] – r. J. Garcia [120 min.], LEKTOR „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. WSTĘP BILETOWANY! Bilety dostępne są w kasie kina Zacisze oraz na stronie www.kinozacisze.pl

 Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na plakacie oraz na stronie www.kinozacisze.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter