Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiasto“Smartfon również dla seniora” – wykład połączony z praktycznymi warsztatami już w najbliższą sobotę!

“Smartfon również dla seniora” – wykład połączony z praktycznymi warsztatami już w najbliższą sobotę!

Dodano: 20.04.2018 Autor:

W sobotę, 21 kwietnia, piekarscy seniorzy wezmą udział w wyjątkowym wykładzie połączonym z praktycznymi warsztatami pod hasłem “Smartfon również dla seniora”. Będzie to świetna okazja do zaznajomienia się z możliwościami naszych telefonów komórkowych (smartfonów), w czym osobom starszym pomogą radni Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów (i nie tylko) i zachęcamy do zabrania ze sobą swoich smartfonów!

21 kwietnia (sobota) o godzinie 11.00, w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich odbędzie się wykład połączony z praktycznymi warsztatami pod hasłem „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Poprowadzą go Daniel Pliszka – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie oraz Krzysztof Kula – uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach – autorzy książki „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Prace nad książką nadzorował Marek Smyczek, nauczyciel przedmiotów zawodowych i informatycznych w piekarskim Zespole Szkół nr 1. Jak wskazują sami autorzy, wykład to garść informacji o nowoczesnych technologiach w łatwo przyswajalnej formie.

Po zakończeniu wykładu przewidziano czas na praktyczne warsztaty z obsługi smartfonów. Młodzieżowi radni będą do dyspozycji seniorów, aby pomóc im zrozumieć jak działają te nowoczesne urządzenia, oraz jak w jeszcze większym stopniu wykorzystać ich możliwości.

W wydarzeniu udział zapowiedzieli między innymi przedstawiciele piekarskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele klubów seniora działających na terenie naszego miasta oraz miejscy społecznicy.

Podczas spotkania Telewizja Polska nakręci także kolejny odcinek programu publicystycznego pod nazwą “Dojrzalsi”, który emitowany jest na antenie TVP od 2016 roku. Program ten dedykowany jest wszystkim aktywnym osobom 60+, animatorom lokalnych inicjatyw, którzy promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat. Tym razem realizatorzy zdecydowali się pokazać właśnie Piekary Śląskie!

Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu osób prowadzących lekcje komputerowe dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, uczestnicy sobotniego spotkania będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach pod nazwą “SMARTFON i jego podłączenie do komputera”. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się między innymi jak podłączyć swojego Smartfona poprzez USB do komputera, jak pobrać zdjęcia na komputer oraz jak przesłać pliki drogą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów oraz zachęcamy do zabrania ze sobą swoich telefonów komórkowych!

Program wykładu Daniela Pliszki i Krzysztofa Kuli:

1. Krótko o smartfonie (techniczna specyfikacja itp.)
2. Dobór smartfona (najlepszy smartfon dla osoby w starszym wieku)
3. Pierwsze starcie (pierwsze uruchomienie)
4. Podstawowe funkcje (dzwonienie, wiadomości, kontakty, przeglądarka)
5. Aplikacje (aparat, poczta elektroniczna itp.)
6. Bezpieczeństwo (bezpieczeństwo urządzenia oraz nas samych w sieci)
7. Warsztaty (kup bilet online, sprawdź autobus, znajdź przepis kulinarny)

Zdjęcie główne: http://www.sltzn.katowice.pl

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter