Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKultura“SPI nie ŚPI”. Poznaliśmy głosy internautów

“SPI nie ŚPI”. Poznaliśmy głosy internautów

Dodano: 24.03.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Poznaliśmy najlepszych wykonawców “IX Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI” organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Piekary Śląskie i Ośrodek Kultury “Andaluzja”. Najwięcej głosów w plebiscycie internetowym zdobyli: zespół “Ludzie” oraz duet Sandra Bednarska i Tadeusz Płaczek.

W piątek, 19 marca, o godzinie 12:00 zakończyło się internetowe głosowanie na finalistów „IX Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI”. Internauci głosowali w mediach społecznościowych poprzez reakcje “Lubię to” i “Super”. Kto cieszył się największym poparciem? Poniżej przedstawiamy wyniki (ilość reakcji dla konkretnych wykonawców):

Kategoria ZESPOŁY:
1. Audiogram – 3
2. BWH – 0
3. MOLE – 2
4. SNOWBLIND – 7
5. Black Rose – 177
6. BABOKI – 618
7. LUDZIE – 838
Kategoria SOLIŚCI:
1. Emilia Bienas – 10
2. Emilia Franielczyk – 221
3. Laura Gajowska – 351
4. Julia Dypka – 227
5. Magdalena Zawiślak – 7
6. Zuzanna Urbanowicz – 18
7. Magdalena Toma – 370
8. DUET Sandra Bednarska i Tadeusz Płaczek – 473

Do finału zakwalifikowali się dotąd – zgodnie z ilością reakcji zebranych w wyniku głosowania internetowego – zespół “Ludzie” oraz duet Sandra Bednarska i Tadeusz Płaczek. Niebawem znane będą także wyniki głosowania Jury, którego członkowie wybierają 2 zespoły i 2 solistów oraz Młodzieżowej Rady Miasta – 1 solistę i 1 zespół. Finalnie zatem o zwycięstwo walczyć będzie czterech solistów i cztery zespoły.

Organizatorzy podkreślają, że zależy im na tym, by najlepsi artyści zaprezentowali się przed szerszą, nie tylko piekarską, publicznością. Termin Finałowego Koncertu na chwilę obecną uzależniony jest od wytycznych oraz obostrzeń w związku z epidemią.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter