Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaSpotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak

Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak

Dodano: 14.05.2019 Autor: Martyna Grieger

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak – autorką słynnej serii “Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Wydarzenie to odbędzie się w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.

Lucyna Olejniczak jest polską pisarką, która zadebiutowała w 2007 roku powieścią pod tytułem „Wypadek na ulicy Starowiślnej”. Trzy lata później ukazała się jej kolejna powieść – „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników. Swą popularność Olejniczak zbudowała szczególnie jako autorka, cieszącego się uznaniem, pięciotomowego cyklu powieściowego pod tytułem „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. W należących do tej serii książkach, takich jak „Hanka”, „Wiktoria” oraz „Matylda”, autorka przedstawia losy kobiet z przeklętej rodziny krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata.

Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak odbędzie się już jutro, 15 maja, o godzinie 16.00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 2). Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Telefoniczna rejestracja uczestników pod numerem 32 767 59 73.

Zapraszamy!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter