Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaSpotkanie autorskie z Łukaszem Kobielą w MBP

Spotkanie autorskie z Łukaszem Kobielą w MBP

Dodano: 14.11.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Kardynał August Hlond był postacią wyjątkową. Jego historię przybliży Łukasz Kobiela, który stworzył wyjątkowy album. Zaprezentuje efekt swojej pracy podczas spotkania organizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Kobielą-autorem albumu „August Hlond 1881–1948”, odbędzie się jutro, 15 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d. 

„August Hlond 1881–1948” – to pierwszy album opisujący postać Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Na 568 stronach autor prezentuje ponad 700 fotografii i dokumentów, w tym blisko 400 po raz pierwszy ukazujących się drukiem. Obok ilustracji czytelnicy wydawnictwa mogą poznać losy kard. A. Hlonda od kołyski, aż do śmierci w oparciu o najnowsze ustalenia historyków i nieznane wcześniej dokumenty. W kwietniu tego roku album został nagrodzony przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich statuetką Złotego Feniksa za najlepszą książkę historyczną roku. Wydawcami albumu są Stowarzyszenie Pokolenie i Instytut Pamięci Narodowej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter