Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkanie autorskie z Patrycją Zuber

Spotkanie autorskie z Patrycją Zuber

Dodano: 15.09.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Początkująca, piekarska poetka Patrycja Zuber będzie opowiadała o swojej pierwszej książce pod tytułem “Między gwiazdami”. Spotkanie prowadzone przez Violę Rosiak odbędzie się 17 września o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d.
 
Patrycja Zuber jest piekarzanką. Studiuje fizykę i pasjonuje się kulturą. Jej tomik poetycki pod tytułem “Między gwiazdami”, który został pozytywnie przyjęty w środowisku pisarskim, będzie omówiony podczas spotkania organizowanego w Bibliotece Centralnej. Sama autorka podkreśla, że swoją przygodę z poezją rozpoczęła już 10 lat temu, a siebie samą określa mianem obserwatora, który relacjonuje przebieg zdarzeń, jednak dociekliwość reporterska to nie wszystko. Nie brak także skupienia się na uczuciach i przemyśleniach. Co ją inspiruje? Uczucia, bliskie osoby, natura, wszechświat, muzyka. Studentka swoją przyszłość chce związać z astrofizyką i kosmologią, jednak już teraz pracuje nad kolejnym tomem poezji.
 
“Liryka wielu smaków i odcieni. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się metafora synestezyjna, bardzo sugestywna i plastyczna. I te pod słowem pulsujące pejzaże, bez względu na to, czy jest to piękno i odczuwana metafizyka przyrody czy świat przeżyć, miłosnych uniesień, poddawany nieustannej wiwisekcji wszechobecnej pamięci…” – napisał o tomie Andrzej Żmuda.
 
Patrycja Zuber urodziła się 15 października 1999 roku w Piekarach Śląskich. Z wykształcenia jest graficzką komputerową, obecnie studiuje fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Jako pisarka poezji zadebiutowała tomikiem wierszy pod tytułem “Między gwiazdami”, wydanym przez Wydawnictwo Sowello w 2021 roku.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter