Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaSpotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim

Spotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim

Dodano: 31.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Ślaskich zaprasza wszystkich miłośników powieści historycznych na spotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim – autorem powieści: “Wołyń. Bez litości”, “Przybysz” i “Lwowski ptak”. 

Spotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim odbędzie się 7 lutego o godz. 17:00 w głównym budynku biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora z autografem.

Piotr Tymiński – ur. w 1969 r., jest historykiem z wykształcenia i zamiłowania, specjalistą w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania czytelnikom wiadomości z naszych dziejów w jak najbardziej przystępny sposób.  

O swojej najnowszej książce “Lwowski ptak”, której premiera miała miejsce 25 października 2018 r. pisał tak: “Powieść  „Lwowski ptak” napisałem dla uczczenia pamięci setek lwowskich dzieciaków, które w listopadzie 1918 roku chwyciły za broń. Fenomenem tego zrywu było to, że przecież nie znały one Polski nawet  z opowieści swych dziadków. Niesłychany patriotyzm, heroiczne bohaterstwo i co za tym idzie krwawe straty, doprowadziły w rezultacie do spełnienia marzeń pokoleń.”

Głównym bohaterem książki jest piętnastoletnia Antonina zwana Tońką. Swój protest przeciw próbie zawładnięcia polskim Lwowem wyraża przyłączeniem się do młodzieży wstrząśniętej takim obrotem spraw. Dziewczyna wychowana w patriotycznej rodzinie pragnie walczyć z bronią w ręku. Początkowo obserwuje bój niejako z boku nieustannie podejmując próby wzięcia w nim udziału w taki czy inny sposób. W końcu zostaje wtłoczona w wydarzenia powstańcze i broń trafia w jej dłonie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter