Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoSpotkanie RYMcerzy z piekarską młodzieżą

Spotkanie RYMcerzy z piekarską młodzieżą

Dodano: 13.03.2019 Autor: Martyna Grieger

We wtorek, 12 marca, młodzież z naszego miasta miała okazję wziąć udział w wyjątkowym projekcie profilaktycznym pn. “Nie zmarnuj swojego życia”. Spotkanie z piekarskimi uczniami poprowadzili RYMcerze.

“Nie zmarnuj swojego życia” to projekt profilaktyczny mający na celu ochronę młodzieży przed uzależnieniami, zachęcenie do rozwijania zainteresowań oraz uświadomienie zagrożeń związanych ze stosowaniem środków odurzających. Projekt ten powstał z inicjatywy fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów – Bęsia i Dj Yonasa – tworzących duet RYMcerze. Udział w nim wzięły już tysiące uczniów z całego kraju.

Wczoraj (12 marca) spotkanie profilaktyczne projektu “Nie zmarnuj swojego życia” odbyło się również w naszym mieście. Jego uczestnikami byli uczniowie szóstych i siódmych klas piekarskich szkół podstawowych. Z dużym zainteresowaniem i żywą reakcją wsłuchiwali się oni w przestrogi przekazywane im przez RYMcerzy. Poza słowną częścią projektu, skoncentrowaną na odwodzeniu młodzieży od chęci sięgania po środki odurzające, wydarzenie obejmowało także część muzyczną oraz konkurs-niespodziankę dla wszystkich uczestników.

Projekt “Nie zmarnuj swojego życia” w naszym mieście zorganizowany został przez Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter