Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkanie z Grażyną Barszczewską w MBP

Spotkanie z Grażyną Barszczewską w MBP

Dodano: 12.12.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka zaprasza na spotkanie z Grażyną Barszczewską – współautorką książki “Amantka z pieprzem”.

16 grudnia 2019 o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich zaprasza na spotkanie z Grażyną Barszczewską – polską aktorką filmową, teatralną, telewizyjną, radiową oraz kabaretową, reżyserką teatralną i piosenkarką. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Ćwiertniewicz – współautor książki „Amantka z pieprzem”, będącej wywiadem z aktorką. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z autografem.

Grażyna Barszczewska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1970 roku. Tuż po ukończeniu nauki w szkole teatralnej, zadebiutowała w „Czajce” A. Czechowa na scenie Teatru Ludowego w Nowej Hucie, w którym pracowała do 1972. Następnie przeniosła się do Warszawy, gdzie w latach 1972-1983 występowała na scenie Teatru Ateneum. Od 1983 należy do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. W latach 1995-1997 występowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Występowała w kabarecie „Dudek” Edwarda Dziewońskiego. Jest znana przede wszystkim z ról w serialach telewizyjnych, m.in.: “Dyrektorzy” Zbigniewa Chmielewskiego, “Kariera Nikodema Dyzmy”, a także z filmów, np. “Anioł w szafie” Stanisława Różewicza.

Grzegorz Ćwiertniewicz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i recenzentem teatralnym. Autor wielu artykułów w prasie m.in. w „Polonistyce”, „Teatrze”, „Kwartalniku Edukacyjnym”, „Dyrektorze Szkoły” i „Edukacji i Dialogu”. Autor książek: „Krystyna Sienkiewicz” (2015) i „Amantka z pieprzem” (2019).

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter