Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoStartuje Marszałkowski Budżet Obywatelski

Startuje Marszałkowski Budżet Obywatelski

Dodano: 09.09.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Od 9 do 23 września 2020 r. trwa głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ogłoszenie wyników nastąpi do 16 października 2020 r. Zachęcamy do wsparcia projektów które będą realizowane na terenie Piekar Śląskich.
 
Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Wyniki głosowania poznamy w październiku.

Projekty dotyczące Piekar Śląskich to:

  • Noc Perseidów pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
  • Siatkarskie mistrzostwa miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze,
  • Kultura PLUS w Spółdzielczym Domu Kultury,
  • Chorzowski Brass Band po Ślonsku rajzuje i w kożdym mieście koncertuje (koncerty również w Piekarach Śląskich),
  • Rozwój sportów wodnych w podregionie nr 5.

W ramach puli wojewódzkiej o głosy mieszkańców będą walczyć 22 projekty opiewające na łączną kwotę blisko 11 mln złotych.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Poniżej przedstawiamy 4 proste kroki, które należy wykonać, by zagłosować w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl:

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadanie/zadania z dowolnych podregionów).

W panelu dostępne są informacje o zadaniach (tytuł, kod, proponowana lokalizacja, szacowany koszt, skrócony opis przygotowany przez autora zadania)

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 4 – zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz SMSem na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących (liczą się kody wykorzystane do zatwierdzenia głosowania)

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Ważne! Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Głosowanie potrwa do 23 września 2020 r.

Panel głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter