Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoStartuje Szlachetna Paczka

Startuje Szlachetna Paczka

Dodano: 23.11.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Jest ona jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmuje się tylko  robieniem paczek. Akcja jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami. Zgłoś rodzinę do Szlachetnej Paczki z terenu Piekar Śląskich.

Poradnik Darczyńcy Szlachetnej Paczki

Jak dokonać zgłoszenia rodziny do Szlachetnej Paczki:

  • Upewnij się, że wiesz jakich rodzin się szuka.
  • Pobierz zgodę wstępną ( w języku polskim, języku angielskim lub w języku ukraińskim ) i wydrukuj. Jeśli zgłaszana rodzina nie podpisze tego dokumentu, wolontariusz nie będzie mógł się z nią skontaktować. Ten druk jest obowiązkowy w procesie zgłoszenia.
  • Spotkaj się z rodziną, którą chcesz zgłosić. Opowiedz jej o Paczce i o tym jak działa. Zadbaj o podpis rodziny na druku zgody wstępnej.
  • Uzupełnij druk zgody wstępnej o dodatkowe informacje o rodzinie.
  • Zrób skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego druku zgody wstępnej.
  • Wypełnij formularz dostępny na stronie o swoje dane, dołącz skan wypełnionego druku zgody wstępnej oraz uzupełnij dane i informacje o rodzinie.
  • Oryginalny dokument zgody wstępnej prześlij pocztą na adres Stowarzyszenia WIOSNA, ul. Berka-Joselewicza 21, 31-031 Kraków.

Pamiętaj, że jeśli rodzina nie podpisze druku zgody wstępnej, wolontariusz nie będzie mógł się z nią skontaktować.

Formularz zgłoszenia rodziny do projektu Szlachetna Paczka

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter