Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaStyczeń pełen atrakcji w MDK nr 2

Styczeń pełen atrakcji w MDK nr 2

Dodano: 08.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oferuje mieszkańcom naszego miasta szereg ciekawych zajęć i warsztatów, które pozwalają rozwijać ich pasje oraz urozmaicają sposoby spędzania czasu wolnego. W tym miesiącu przygotował on całe mnóstwo atrakcji skierowanych do najmłodszych piekarzan. Wspaniałej zabawy i niezwykłych wrażeń z pewnością nie zabraknie!

Bezpłatne warsztaty kulinarne i kreatywne dla dzieci

W każdy piątek stycznia w MDK nr 2 w Piekarach Śląskich odbywać się będą fantastyczne warsztaty dedykowane najmłodszym piekarzanom. Zajęcia te nie tylko rozbudzą ich wyobraźnię, rozwiną zdolności kulinarne i manualne, ale także będą okazją do świetnej zabawy i zawarcia nowych znajomości.

Już 11 stycznia o godzinie 15.00 dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywać będą pyszne babeczki z kawałkami czekolady. Z kolei tydzień później, 18 stycznia o godzinie 16.30 będą miały miejsce warsztaty kreatywne z tworzenia oryginalnych czapek i masek karnawałowych. Ostatnie z cyklu styczniowych warsztatów odbędą się 25 stycznia o godzinie 15.00. Ich uczestnicy nauczą się przygotowywać pyszne, domowe pizzerinki.

Zapisy na zajęcia trwają w sekretariacie MDK2 przy ul. Bytomskiej 152 (wejście od ul. Popiełuszki 1).

Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży

W środę, 30 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich odbędą się eliminacje do Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży. Kategoriami, w jakich młodzi piekarzanie będą mogli się zaprezentować są: taniec, muzyka i teatr. Nauczycieli oraz placówki oświatowe prosimy o zgłaszanie udziału swoich wychowanków.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Laureatów. Odbędzie się on 6 lutego o godzinie 17.00 w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez MDK nr 2 znaleźć można na poniższych plakatach oraz na stronie internetowej www.mdk2.piekary.pl.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter