Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŚwięto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Dodano: 28.04.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski, Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

3 maja o godz. 10.30 w Bazylice imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Sląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Miejsca w bazylice będą ograniczone, dlatego zachęcamy do transmisji online z Mszy Świętej.

Składanie kwiatów pod piekarskimi pomnikami, ze względu na obowiązujące obostrzenia odbywać się będzie indywidualnie.

Wydarzenia towarzyszące w dniu 3 maja:

Wirtualny bieg i marsz Nordic Walking szlakiem Powstańców Śląskich

Wystawa na Placu Noblistów pt. “Piekary Śląskie w powstaniach śląskich”

Spacerowa gra terenowa pt. “Wehikuł czasu, czyli powstańczy spacer po Piekarach” – Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Jeśli chciałbyś poznać ciekawostki historyczne, o których nie miałeś pojęcia i połączyć to z dobrą, aktywna zabawą – weź koniecznie udział w grze. Na uczestników czekają zagadki i kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia, które pomogą w zdobyciu informacji niezbędnych do ich rozwiązania. Dla pierwszych 30 osób/drużyn/rodzin przewidziano zestawy upominków. W grze mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci z rodzicami. Karty startowe z regulaminem i instrukcją zabawy będą do pobrania oraz wydrukowania z facebooka w wydarzeniu lub w wersji papierowej dostępne w siedzibie MDK nr 2 w dniu 3 maja 2021 od godz. 10.00

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja “Wywieś flagę” ma w Piekarach Śląskich wieloletnią tradycję. W tym roku organizowana jest jej 12. edycja. W naszym mieście od lat z inicjatywy Obywatelskiego Klubu Radnych prowadzona jest akcja “Wywieś flagę” mobilizująca mieszkańców miasta do wspólnego uczczenia uroczystości poświęconej jednemu z dwóch najważniejszych symboli narodowych.

Program obchodów może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

#3MajPiekary
#AkcjaWywiesFlage
Niech się święci 3 Maja!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter