Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŚwięto Policji w Gliwicach

Święto Policji w Gliwicach

Dodano: 21.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Obchody Święta Policji oraz Jubileuszu 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego odbyły się 20 lipca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Gospodarzem wydarzenia był inspektor Marek Nowakowski – Komendant KMP w Gliwicach. W uroczystości udział wzięła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
 
W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach dnia 20 lipca br. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Tegoroczne obchody były nad wyraz wyjątkowe, ponieważ przypadły w okrągłą, setną rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego. W wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym przedstawiciele Samorządu Powiatu Gliwickiego oraz włodarze miast i gmin powiatu gliwickiego. W uroczystych obchodach Święta Policji wzięła udział również Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
 
Inspektor Marek Nowakowski – Komendant Miejski Policji w Gliwicach podziękował wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym jednostki za ich ciężką pracę na rzecz utrzymania porządku i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców Gliwic i naszego regionu. Ważną częścią spotkania stało się nadanie awansów i wręczenie wyróżnień i nagród najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom Policji. Warto nadmienić, że obecny Komendant Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – inspektor Marek Nowakowski był Komendantem Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich w latach 2015 – 2017.
 
Fotografie: Powiat Gliwicki
 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter