Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŚwięto Wojsk Chemicznych

Święto Wojsk Chemicznych

Dodano: 06.06.2024 Autor: Igor Kijanka

Z okazji obchodów Święta Wojsk Chemicznych, przypadającego na 6 czerwca, pragnę w imieniu własnym oraz mieszkańców Piekar Śląskich złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim żołnierzom tej specjalności. Nasze szczególne uznanie kierujemy do żołnierzy 5. Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach.

To święto jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla żołnierzy-chemików, którzy swoją oddaną służbą i pracą przyczyniają się do wzmocnienia obronności naszego kraju oraz potencjału obronnego NATO. Niech ten dzień będzie okazją do podkreślenia Waszej istotnej roli, zaangażowania i wysiłku wkładanego w zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom w sytuacjach kryzysowych.

Z całego serca życzymy wszystkim żołnierzom wojsk chemicznych zdrowia, pomyślności oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Oby każdy rok przynosił realizację ambitnych celów i satysfakcję z osiągnięć.

Szczególne życzenia kierujemy do Dowódcy 5. Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach, płk. Juliusza Sawickiego, oraz wszystkich żołnierzy tej jednostki. Wyrażamy głęboką wdzięczność za Waszą służbę, profesjonalizm oraz poświęcenie, które zapewniają gotowość do realizacji trudnych zadań w obronie wojsk i ludności cywilnej. 

Tomasz Wesołowski
Przewodniczący Rady Miasta
Piekary Śląskie

Sława Umińska-Kajdan
Prezydent Miasta
Piekary Śląskie

Udostępnij artykuł